Hürrem namaz kıldı, Süleyman Ramazan fermanı çıkardı

Tayyip Erdoğan “MuhteşemYüzyıl” dizisinin yönetmenini ve dizinin gösterildiği kanalın sahiplerini azarlayarak yargıya talimat vermişti:

“Ecdadımızın at sırtında gittiği her yere biz de gideriz, her yerle biz de ilgileniriz ama bunlar televizyon ekranındaki ecdadımızı zannediyorum o 'Muhteşem Yüzyıl' belgeselindeki gibi tanıyor.

Bizim öyle bir ecdadımız yok. Biz öyle bir Kanuni tanımadık. Biz öyle bir Sultan Süleyman tanımadık. Onun ömrünün 30 yılı at sırtında geçti. Sarayda o gördüğünüz dizilerdeki gibi geçmedi.

Bunu çok iyi bilmeniz, anlamamız lazım. Ve ben o dizilerin yönetmenlerini de o televizyonun sahiplerini de milletimizin huzurunda kınıyorum. Ve bu konuda da ilgilileri uyarmamıza rağmen yargının da gerekli kararı vermesini bekliyorum. Bu değerlerle oynayanlara milletçe gereken dersin hukuk içinde verilmesi gerekir.''

Devamını oku...

Cami değil, Erdoğan'a türbe yapılıyor

Çamlıca Tepesine inşa edilecek cami konusu konuşulmaya devam ediyor. Emir Başbakandan gelmiş, Üsküdar Belediyesi derhal mimari yarışma açmıştı. Ama katılan projelere derece verilmedi, onlardan birisi seçilecek.

Açlık grevleri ve Suriye-Türkiye gerginliği ortasında cami meselesi gündeme getirildi, Ulu Önder Erdoğan gitti tasarlanan cami mahallini gezdi, derken Gazze krizi geldi, ama Erdoğan Camii meselesi gündemden düşmedi. Sonra İslami kesimin yazarlarından Yeni Şafak'tan Dücane Cündüoğlu sözü edilen camie karşı çıkan bir yazı yazdı. Konu hâlâ medyada konuşulmakta, yazılıp, çizilmekte.

Devamını oku...