Bunun sonu yok

erdogan-acilis-bw-cropC. Başkanı Erdoğan Kürt meselesini çözecekti.

Niyetli, kararlı ve becerikliydi.

“Baldıran zehiri ...” falan bile demişti.

Neredeyse herkesi inandırmıştı.

Erdoğan’a inanılması “toplumsal onay” gibi yorumlanmıştı.

Erdoğan şimdi ve birdenbire ağız değiştirdi;

“Kürt meselemiz yoktur” demeye başladı.

Şaka gibi sanki...

Devamını oku...

“Kürdistan”

newrozdan-bw-cropTayyip Erdoğan doğru söylüyor: “Kürt sorunu, yani Kürt kimliğine dair bir sorun yoktur. Ne vardır?

Kürdistan sorunu vardır.

Kürt halkının ve o halkın anlamlı bir çoğunlukla destek verdiği Kürt Özgürlük Hareketinin özlemi ve nihai hedefi, Anadolu (Türkiye) topraklarında Türkiye’yi dışlamaksızın kendilerine ait bir yurt edinmektir. Bunu Türklerle anlaşarak,uzlaşarak, kardeşcesine başarmak dileğindeler. “Eşit yurtdaşlık”, “demokratik cumhuriyet”, “demokratik özerklik”, “ortak vatan” talepleri başka ne anlama geliyor ki..? Bunlar hep AKP devletinin baştanberi inatla kulağını tıkadığı talepler.

Süreç... Süreç..! Nereye kadar?

“Süreç”, “ÇÖZÜME” giden yol olarak değil de çözümün önünü tıkamak için AKP devletinin kurguladığı dalaveredir! T.Erdoğan ve adamları, ”Tamam, birlik ve kardeşlik, yani biz kazandık. Buraya kadar...” diyecekleri yere kadar ÇÖZÜM’e dair hiç bir adım atmayacaklar.

Gündem

tarimiscileri-bw-cropŞu meymenetsiz başkanlık rejimi halkın gündemini oluşturuyormuş! Havuz medyasının Allahsız yaratıkları böyle diyorlar. Ne alaka?

Halkın gündeminin ne olduğunu ve ne olmadığını yazmaya kalksak sayfalar yetmez... O ucubeyi halkın talepleri arasında arayın da bulun bulabiliyorsanız. Bülent Arınç’ın bile istemediği bir şeyi halk istiyormuş...! Başkanlık sistemi ucubesi halkın en azılı düşmanlarının gündemidir. Halkın haklı taleplerini karşılamak yerine onları bastırmanın çaresi olarak Kenan Evren’den esinlenilmiş bir faşizmi getirmek isteyenlerin gündemi.

Ne var ki yalancıların mumu günün birinde mutlaka söner de demeyin. Burası Türkiye. Hiç belli olmaz..

Proje

demirtas-bw-cropAKP’li kakavanlar ve cümle AKPerestler seçim yaklaşırken Selahattin Demirtaş’ı hedef tahtası yaptılar. Alçakça saldırıyorlar. Demirtaş “proje” imiş! Neyi kastettikleri belli. (Müzmin CHP muhiplerinin de işine gelir...)

Öyle bir şey yok. Demirtaş öyle bir adam değil. Kürt ve Türk halklarının iyiliğinden başka hiç bir şey istemeyen namuslu, yiğit bir yurtdaş. Onu ilgilendiren tek şey Kürt ve Türk halklarının Türk ve Kürt halkları olarak eşit egemenliği de içeren eşit yurttaşlar statüsünde bir arada yaşamalarıdır. Demirtaş’a öyle sefil imalarla “proje” demek sadece ona değil, Kürtlerin özgürlük özlemi ve davasına ve o davayı paylaşan Türklere de haince bir saldırıdır.

AKP’nin havuz medyasında yüzdürülen piranalar haltediyorlar.

Bu Devlet!

Evet, bu devlet. 70, 80 yıl önce ne idiyse bugün de öyle. Roboski’de öldürecek Kürt çocuğu bulamayınca Kürtlerin katırlarını öldürüyor.

Ha IŞİD Ha Sen

adliye-bw-cropBaşına silah dayanmış ve ağzı bantlanmış Savcı Kiraz’ın teröristlerce servis edilen fotoğrafını basıp yayınlayan medyaya Başbakan Davutoğlu sert çıktı ve ambargo uyguladı ya; “basın özgürlüğü” denilerek eleştirildi. Davutoğlu’nun niyeti elbette burada insan çaresizliğine insani bir itiraz değil, “devletin acze düştüğü”nü söyleyen “O” fotoğraftan azami verimi çıkarmak ve devlet şiddetini meşrulaştırma fırsatını kaçırmamaktı. Türk devletinin fıtratındandır. Terörist diyelim 14 yaşında masum bir kızı rehin alsa ve sonra serbest bıraksa… Nişancılar hemen teröristleri infaz eder ve devlet tebası da; rehine kıza “soğuk makarna” yedirdikleri için cesetleri sokakta sürükleyerek kimsesizler mezarlığına götüren cellatları alkışlar.

IŞİD’in kendine yaptığını “O” fotoğrafı yayınlayanlar AKP adına yapmışlardır. Özürleri geçersizdir.

İş duaya kalmış!

pilotlar-cenaze-bw-cropEskişehir’de cenaze töreni. Bir haftada altı pilot askeri uçak kazasında öldü. Arkalarından hayatta olan subaylar ölenler için ellerini havaya açıp DUA ettiler.

Bu işin duaya kaldığının resmidir!

Kör Yaşar

yasar-kemal2-bw-crop2

Türkçe’nin en büyük ustası güzel Kürt!

23 Cumhuriyeti’nin hamuru kabarırken Çukurova ve Toroslar’da neler olup bittiğini, neler yaşandığını, “milletin efendisi” denilen dağ ve ova köylülerinin yeni türeyen mütegallibe elinde ne hallere düşürüldüğünü bilip öğrenmek isteyen herkes İnce Memed’i dört cildiyle okusun. Sonra bir daha okusun... sonra bir daha...

Okusun da “Aydınlanmacı cumhuriyet” üzerine uluorta ahkam kesmesin.

Saray Dalkavuğu İşte Böyle Konuşur

erdogan-bw-crop“Halk polise güvenmiyor” halbuki güvenmek zorunda. TV’de konuşuyor. Kendini üç şey sanan bir şey! Böyle konuşacak.

Peki, halk güvenmemekte diretirse ne olacak?

Polis kurşunuyla ölecek.

Meclisteki kavganın özü budur.

İslam barıştır diye diye milli irade hırsızlığıyla büyüyen iktidar sarhoşu güruh halkı tehdit ediyor. Asıl onlara karşı halk güçlerinin kendilerini toparlayıp önlem almaları gerekiyor. Alınmazsa çok geçmeden o güruhtan her biri kudurmuş bir yaratığa dönecek… Ağzına geleni söylüyor.  

Söylüyor, çünkü yasalara göre ne söylerse söylesin söylediğinden sorumlu tutulamaz.

En son ne dedi? “İmralı Kandil arası kopuk” dedi. “HDP’de bölünme var” dedi.

Rüya görüyor. Daha da ötesi herkesin onunla aynı rüyayı görmesini istiyor. O rüyadan bir gün uyanacak, çok kalmadı.

İşin vahameti, onun uyanması ile büyük kıyamet kopacak! Bir kişinin kısa ve uzun vadeli yerli/yabancı çıkarlar adına devlette anarşi estirmesinin sonu kötü olacak.

Darülharp

cihadistler-bw-cropİslamda böyle bir kavram ve onun pratiğe dökülmesi yok mu? Ya da, cihat nedir? Mekkeşler Medine çöllerinden yola çıkılarak Kudüs/İskenderiye medeniyet havzaları nasıl İslam edildi? Cihat nelerden dökülen nice kanlardan sonra zihinlerde ve dillerde tasavvufun ulvi barış ve saadet zirvesine nasıl ulaştı?

Bugün olanlar günümüz Müslümanlarının darülharbi değilse ne? Hiçbir din barış dini değildir. Olamaz (belki Budizm hariç onda da Allah yoktur!).