C.başkanı sorumlu değilse YSK sorumludur

ysk-bw-cropBunca yılın ardından bu ülkede yargı ile siyasi iktidar ilişkisi bakın nereye kadar vardı. Bu işte bir suç varsa, o suç C.Başkanı seçilmiş olan Tayyip Erdoğan’ın değil adına Yüksek Seçim Kurulu denilen yargıçlar heyetinindir. Hangi cesaretle veya vaki bir anlaşma ile böyle davranabiliyorlar. Kararları kesin. İtiraz mümkün değil.

Bugün böyle kararlar alıyorlarsa seçim gecesi ya da ertesi sabah her haltı yiyebilirler.

YSK’nin görevi C.Başkanını suçlu ilan etmek ya da etmemek değildir. Dört yılda bir kere yapılan milletvekili seçiminin hakkaniyetle ve kurallar ayaklar altına alınmadan gerçekleşmesini sağlamaktır. YSK’nın C. Başkanının nerede, nasıl yetkilerinin dışına çıktığını tesbit etmek gibi bir görevi yoktur; yargı Millet Meclisi seçiminin anayasal ve sair yasal gereklerinin yerine gelip gelmemesiyle ilgilenir. C.Başkanının anayasal sorumsuzluğu yargının seçimin gerekleri, namusu ve iffeti üzerine hüküm oluştırmaktan kaçınmasına cevaz vermez.

Dolayısıyla seçim çığırından çıkarılıyorsa eğer, bundan C. Başkanı sorumlu olmayabilir, ama YSK SORUMLUDUR!

CHP tarihsel misyonuna sahip çıkıyor

anadolu-bw-rsz-cropMilli görüş’ün temel felsefesinin ne olduğu Kızılcık dergide ilk yayına başladığı 2000 yılından beri özü vurgulanarak bütün tafsilatıyla açıklanmıştı.

Kısaca tekrarda beis yok: T. Özal fasilesinin ve AKperestlerin Anadolu’yu, coğrafyası ve insanlarıyla küresel sermayenin sömürüsüne terketmeleri Kemalist 1923 Cumhuriyeti’nin kemale ermesidir. Cumhuriyeti kuran CHP tarihsel misyonuna nihayet sahip çıkıyor.

CHP’nin çılgın projesi

merkez-tr-bw-cropYa hiç bir şey ya da işte öyle bir şey!

Anadolu’nun insan ve madde kaynakları, halklarının emeği üzerinden küresel sermayeye hizmet verecek “Yüz yılın projesi” Anadolu insanının geleceğine kurulan tuzak: AKP’nin kırk katırı yerine CHP’nin kırk satırı! Bi yanda AKP, bi yanda CHP, “seçim”i buna indirgiyorlar.

Anadolu’nun tam göbeğinde 21. yy küresel sermayesine adanmış özel donanımlı Asur “KARUM”u.

Beş milyar dolar!

suriyeliler-bw-cropBu kadar para can havliyle ülkeye sığınan iki milyon Suriyeli’ye kişi başına ulufe usuluyle mi harcandı? Beş milyar dolar gibi bir değer ülke ekonomisinde işlev kazandı. Bir o kadar tüketim, KDV, istihdam, vb..., vb...

Hesabı yapan yapsın...

Ne bu kendini beğenmişlik, gizlemekte zorluk çekilen nekeslik, böbürlenme..? Hangi İslam’da yeri var?

Üstelik... en ufak bir sıkıntıda: “Eyyy!!! Suriyeli! Kendine gel!

Yoksa RAUSSSS!

Vahşi kapitalizm... Daha fazlası!

kilicdaroglu-miting-bw-crop“Kaynak” kavgasının özü...

Muhalefet partileri 13 yıllık iktidarı can evinden vurdular!

Medya provokasyona alet oldu

caglayan-bw-cropRahmetlik Cumhuriyet Savcısının başına silah dayalı fotoğrafı niçün yayınlandı ki? Hiç yayınlanmamalıydı. Yayınlayanlar yargıya gözdağı veren AKP devletinin tuzağına düştüler.

Yanlış bir iş yaptılar.

Basın özgürlüğü bu değildir. Bu yapılanın halkın haber alma hakkıyla da hiç bir alakası yoktu. O fotoğraf, o sahne kaç milyon okura ulaştıysa o kadar AKP devletinin işini görmüştür.

Hayat memat

tobb-gk-bw-cropCHP olur da önümüzdeki seçim sonrasında hükümet kurar ve dediklerini yerine getirmeye koyulursa ekonomi yerle bir olur diye tutturdu AKP devletinin sözcüleri ve goygoycuları. Babacan bile çıktı konuştu.

İyi de, 13 yıldır ekonomiyi yönetip harika başarılara imza atttık diyen kimlerdi? Şu sırada TL’de devalüasyon almış başını gidiyor. Şimdiden, son bir iki aydır, yüklü bir değer kaybına uğradı. %20 civarı! Herkes soruyor, “N’olacak bu TL’nin hali?” diye. İki ay sonra genel seçim var. Sonucun ne olacağı AKP ve tüm AKperestler için hayat memat meselesi.

Devamını oku...

23 Nisan başbakanı

davutoglu2-bw-cropBöyle denilse yeridir. Yeridir ama çocuk başbakanlar yine de hadlerini biliyorlar. Bu bilmiyor. Abisini taklit etmenin başbakan olmaya yettiğini sanıyor. CHP ve HDP’ye fırsat bildiği her yerde, her durumda ve her konuda ağzına geleni söylüyor.

Siyasette çok demagog gördük ama bunun kadar çapsızı hiç gelmemişti.

1 Mayıs’ta işçiler, emekçiler sembolik, eli sopalı silahlı polis 20 bin!

polis-bw-crop1 Mayıs’ın Taksim’de kitlesel kutlanması 20 bin polise kaldı. İstanbul, denizden ve karadan işgal altındaydı. Böyle bir ucube Miladi 2015 yılı 1 Mayıs günü yerkürenin neresinde görüldü? Kendini ülkenin başbakanı zanneden zat hiç sıkılmadan, “İşçilerimizin 1 Mayıs bayramını tebrik ediyorum!” demez mi ..?

Yuhh!

Bunun sonu yok

erdogan-acilis-bw-cropC. Başkanı Erdoğan Kürt meselesini çözecekti.

Niyetli, kararlı ve becerikliydi.

“Baldıran zehiri ...” falan bile demişti.

Neredeyse herkesi inandırmıştı.

Erdoğan’a inanılması “toplumsal onay” gibi yorumlanmıştı.

Erdoğan şimdi ve birdenbire ağız değiştirdi;

“Kürt meselemiz yoktur” demeye başladı.

Şaka gibi sanki...

Devamını oku...