Hayat memat

tobb-gk-bw-cropCHP olur da önümüzdeki seçim sonrasında hükümet kurar ve dediklerini yerine getirmeye koyulursa ekonomi yerle bir olur diye tutturdu AKP devletinin sözcüleri ve goygoycuları. Babacan bile çıktı konuştu.

İyi de, 13 yıldır ekonomiyi yönetip harika başarılara imza atttık diyen kimlerdi? Şu sırada TL’de devalüasyon almış başını gidiyor. Şimdiden, son bir iki aydır, yüklü bir değer kaybına uğradı. %20 civarı! Herkes soruyor, “N’olacak bu TL’nin hali?” diye. İki ay sonra genel seçim var. Sonucun ne olacağı AKP ve tüm AKperestler için hayat memat meselesi.

Devamını oku...

23 Nisan başbakanı

davutoglu2-bw-cropBöyle denilse yeridir. Yeridir ama çocuk başbakanlar yine de hadlerini biliyorlar. Bu bilmiyor. Abisini taklit etmenin başbakan olmaya yettiğini sanıyor. CHP ve HDP’ye fırsat bildiği her yerde, her durumda ve her konuda ağzına geleni söylüyor.

Siyasette çok demagog gördük ama bunun kadar çapsızı hiç gelmemişti.

1 Mayıs’ta işçiler, emekçiler sembolik, eli sopalı silahlı polis 20 bin!

polis-bw-crop1 Mayıs’ın Taksim’de kitlesel kutlanması 20 bin polise kaldı. İstanbul, denizden ve karadan işgal altındaydı. Böyle bir ucube Miladi 2015 yılı 1 Mayıs günü yerkürenin neresinde görüldü? Kendini ülkenin başbakanı zanneden zat hiç sıkılmadan, “İşçilerimizin 1 Mayıs bayramını tebrik ediyorum!” demez mi ..?

Yuhh!

Bunun sonu yok

erdogan-acilis-bw-cropC. Başkanı Erdoğan Kürt meselesini çözecekti.

Niyetli, kararlı ve becerikliydi.

“Baldıran zehiri ...” falan bile demişti.

Neredeyse herkesi inandırmıştı.

Erdoğan’a inanılması “toplumsal onay” gibi yorumlanmıştı.

Erdoğan şimdi ve birdenbire ağız değiştirdi;

“Kürt meselemiz yoktur” demeye başladı.

Şaka gibi sanki...

Devamını oku...

“Kürdistan”

newrozdan-bw-cropTayyip Erdoğan doğru söylüyor: “Kürt sorunu, yani Kürt kimliğine dair bir sorun yoktur. Ne vardır?

Kürdistan sorunu vardır.

Kürt halkının ve o halkın anlamlı bir çoğunlukla destek verdiği Kürt Özgürlük Hareketinin özlemi ve nihai hedefi, Anadolu (Türkiye) topraklarında Türkiye’yi dışlamaksızın kendilerine ait bir yurt edinmektir. Bunu Türklerle anlaşarak,uzlaşarak, kardeşcesine başarmak dileğindeler. “Eşit yurtdaşlık”, “demokratik cumhuriyet”, “demokratik özerklik”, “ortak vatan” talepleri başka ne anlama geliyor ki..? Bunlar hep AKP devletinin baştanberi inatla kulağını tıkadığı talepler.

Süreç... Süreç..! Nereye kadar?

“Süreç”, “ÇÖZÜME” giden yol olarak değil de çözümün önünü tıkamak için AKP devletinin kurguladığı dalaveredir! T.Erdoğan ve adamları, ”Tamam, birlik ve kardeşlik, yani biz kazandık. Buraya kadar...” diyecekleri yere kadar ÇÖZÜM’e dair hiç bir adım atmayacaklar.

Gündem

tarimiscileri-bw-cropŞu meymenetsiz başkanlık rejimi halkın gündemini oluşturuyormuş! Havuz medyasının Allahsız yaratıkları böyle diyorlar. Ne alaka?

Halkın gündeminin ne olduğunu ve ne olmadığını yazmaya kalksak sayfalar yetmez... O ucubeyi halkın talepleri arasında arayın da bulun bulabiliyorsanız. Bülent Arınç’ın bile istemediği bir şeyi halk istiyormuş...! Başkanlık sistemi ucubesi halkın en azılı düşmanlarının gündemidir. Halkın haklı taleplerini karşılamak yerine onları bastırmanın çaresi olarak Kenan Evren’den esinlenilmiş bir faşizmi getirmek isteyenlerin gündemi.

Ne var ki yalancıların mumu günün birinde mutlaka söner de demeyin. Burası Türkiye. Hiç belli olmaz..

Proje

demirtas-bw-cropAKP’li kakavanlar ve cümle AKPerestler seçim yaklaşırken Selahattin Demirtaş’ı hedef tahtası yaptılar. Alçakça saldırıyorlar. Demirtaş “proje” imiş! Neyi kastettikleri belli. (Müzmin CHP muhiplerinin de işine gelir...)

Öyle bir şey yok. Demirtaş öyle bir adam değil. Kürt ve Türk halklarının iyiliğinden başka hiç bir şey istemeyen namuslu, yiğit bir yurtdaş. Onu ilgilendiren tek şey Kürt ve Türk halklarının Türk ve Kürt halkları olarak eşit egemenliği de içeren eşit yurttaşlar statüsünde bir arada yaşamalarıdır. Demirtaş’a öyle sefil imalarla “proje” demek sadece ona değil, Kürtlerin özgürlük özlemi ve davasına ve o davayı paylaşan Türklere de haince bir saldırıdır.

AKP’nin havuz medyasında yüzdürülen piranalar haltediyorlar.

Bu Devlet!

Evet, bu devlet. 70, 80 yıl önce ne idiyse bugün de öyle. Roboski’de öldürecek Kürt çocuğu bulamayınca Kürtlerin katırlarını öldürüyor.

Ha IŞİD Ha Sen

adliye-bw-cropBaşına silah dayanmış ve ağzı bantlanmış Savcı Kiraz’ın teröristlerce servis edilen fotoğrafını basıp yayınlayan medyaya Başbakan Davutoğlu sert çıktı ve ambargo uyguladı ya; “basın özgürlüğü” denilerek eleştirildi. Davutoğlu’nun niyeti elbette burada insan çaresizliğine insani bir itiraz değil, “devletin acze düştüğü”nü söyleyen “O” fotoğraftan azami verimi çıkarmak ve devlet şiddetini meşrulaştırma fırsatını kaçırmamaktı. Türk devletinin fıtratındandır. Terörist diyelim 14 yaşında masum bir kızı rehin alsa ve sonra serbest bıraksa… Nişancılar hemen teröristleri infaz eder ve devlet tebası da; rehine kıza “soğuk makarna” yedirdikleri için cesetleri sokakta sürükleyerek kimsesizler mezarlığına götüren cellatları alkışlar.

IŞİD’in kendine yaptığını “O” fotoğrafı yayınlayanlar AKP adına yapmışlardır. Özürleri geçersizdir.

İş duaya kalmış!

pilotlar-cenaze-bw-cropEskişehir’de cenaze töreni. Bir haftada altı pilot askeri uçak kazasında öldü. Arkalarından hayatta olan subaylar ölenler için ellerini havaya açıp DUA ettiler.

Bu işin duaya kaldığının resmidir!