Bizim “beka”mız

maduro-konusma-crDuydunuz: Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaidó kendini devlet başkanı ilan etti. ABD Başkanı Donald Trump aynı anda Guaidó'yu ülkenin "geçici devlet başkanı" olarak tanıdığını duyurdu; bunu da duydunuz.

Kendimize gelelim. ABD Latin Amerika’da kırk yıl önce de bıraktığı kendi klasiğine geri dönüyor. “Sarı Yeleklilerin kurtuluşu için Avrupa’da ‘reel sosyalizme’ geçilmeli” diyen felsefe işportacısı Žižek bile gidişatı gördüğüne göre, dünyanın bütün solcuları hemen birleşip, 1990-2018 arası yazıp söylediklerini hepten unutup kendi klasik tarihi pozisyonlarına geri çekilmelidirler.

Bu önermeye itirazlar hemen başlayacaktır, kimin ne diyeceğini sosyal medyadan izleyebiliriz. (24 Ocak 2019.)

“SAY”dırmak

say-konser-bwFazıl Say, C. Başkanı R. Tayyip Erdoğan’ı konserine davet etti, önünde eğilerek tebriklerini kabul etti. Sonra…

Fazıl Say Mustafa Kemalist olduğu için “Laikliği” ve “Cumhuriyeti” ve bu temelde kurulu “modern hayatımızı” bir kalemde “diktatör Recep Tayyip Erdoğan”ın ayakları altına sermiş oldu.

Genetikten ulusalcı solcular köpürdüler: Vay “dönek”, “satılık”, “işbirlikçi”, “hain”!... Yıldırım Türker ve Ragıp Duran bile…

Düzeltelim:

Devamını oku...