CHP’nin çılgın projesi

merkez-tr-bw-cropYa hiç bir şey ya da işte öyle bir şey!

Anadolu’nun insan ve madde kaynakları, halklarının emeği üzerinden küresel sermayeye hizmet verecek “Yüz yılın projesi” Anadolu insanının geleceğine kurulan tuzak: AKP’nin kırk katırı yerine CHP’nin kırk satırı! Bi yanda AKP, bi yanda CHP, “seçim”i buna indirgiyorlar.

Anadolu’nun tam göbeğinde 21. yy küresel sermayesine adanmış özel donanımlı Asur “KARUM”u.

Beş milyar dolar!

suriyeliler-bw-cropBu kadar para can havliyle ülkeye sığınan iki milyon Suriyeli’ye kişi başına ulufe usuluyle mi harcandı? Beş milyar dolar gibi bir değer ülke ekonomisinde işlev kazandı. Bir o kadar tüketim, KDV, istihdam, vb..., vb...

Hesabı yapan yapsın...

Ne bu kendini beğenmişlik, gizlemekte zorluk çekilen nekeslik, böbürlenme..? Hangi İslam’da yeri var?

Üstelik... en ufak bir sıkıntıda: “Eyyy!!! Suriyeli! Kendine gel!

Yoksa RAUSSSS!

Vahşi kapitalizm... Daha fazlası!

kilicdaroglu-miting-bw-crop“Kaynak” kavgasının özü...

Muhalefet partileri 13 yıllık iktidarı can evinden vurdular!

Medya provokasyona alet oldu

caglayan-bw-cropRahmetlik Cumhuriyet Savcısının başına silah dayalı fotoğrafı niçün yayınlandı ki? Hiç yayınlanmamalıydı. Yayınlayanlar yargıya gözdağı veren AKP devletinin tuzağına düştüler.

Yanlış bir iş yaptılar.

Basın özgürlüğü bu değildir. Bu yapılanın halkın haber alma hakkıyla da hiç bir alakası yoktu. O fotoğraf, o sahne kaç milyon okura ulaştıysa o kadar AKP devletinin işini görmüştür.

Hayat memat

tobb-gk-bw-cropCHP olur da önümüzdeki seçim sonrasında hükümet kurar ve dediklerini yerine getirmeye koyulursa ekonomi yerle bir olur diye tutturdu AKP devletinin sözcüleri ve goygoycuları. Babacan bile çıktı konuştu.

İyi de, 13 yıldır ekonomiyi yönetip harika başarılara imza atttık diyen kimlerdi? Şu sırada TL’de devalüasyon almış başını gidiyor. Şimdiden, son bir iki aydır, yüklü bir değer kaybına uğradı. %20 civarı! Herkes soruyor, “N’olacak bu TL’nin hali?” diye. İki ay sonra genel seçim var. Sonucun ne olacağı AKP ve tüm AKperestler için hayat memat meselesi.

Devamını oku...

23 Nisan başbakanı

davutoglu2-bw-cropBöyle denilse yeridir. Yeridir ama çocuk başbakanlar yine de hadlerini biliyorlar. Bu bilmiyor. Abisini taklit etmenin başbakan olmaya yettiğini sanıyor. CHP ve HDP’ye fırsat bildiği her yerde, her durumda ve her konuda ağzına geleni söylüyor.

Siyasette çok demagog gördük ama bunun kadar çapsızı hiç gelmemişti.

1 Mayıs’ta işçiler, emekçiler sembolik, eli sopalı silahlı polis 20 bin!

polis-bw-crop1 Mayıs’ın Taksim’de kitlesel kutlanması 20 bin polise kaldı. İstanbul, denizden ve karadan işgal altındaydı. Böyle bir ucube Miladi 2015 yılı 1 Mayıs günü yerkürenin neresinde görüldü? Kendini ülkenin başbakanı zanneden zat hiç sıkılmadan, “İşçilerimizin 1 Mayıs bayramını tebrik ediyorum!” demez mi ..?

Yuhh!

Bunun sonu yok

erdogan-acilis-bw-cropC. Başkanı Erdoğan Kürt meselesini çözecekti.

Niyetli, kararlı ve becerikliydi.

“Baldıran zehiri ...” falan bile demişti.

Neredeyse herkesi inandırmıştı.

Erdoğan’a inanılması “toplumsal onay” gibi yorumlanmıştı.

Erdoğan şimdi ve birdenbire ağız değiştirdi;

“Kürt meselemiz yoktur” demeye başladı.

Şaka gibi sanki...

Devamını oku...

“Kürdistan”

newrozdan-bw-cropTayyip Erdoğan doğru söylüyor: “Kürt sorunu, yani Kürt kimliğine dair bir sorun yoktur. Ne vardır?

Kürdistan sorunu vardır.

Kürt halkının ve o halkın anlamlı bir çoğunlukla destek verdiği Kürt Özgürlük Hareketinin özlemi ve nihai hedefi, Anadolu (Türkiye) topraklarında Türkiye’yi dışlamaksızın kendilerine ait bir yurt edinmektir. Bunu Türklerle anlaşarak,uzlaşarak, kardeşcesine başarmak dileğindeler. “Eşit yurtdaşlık”, “demokratik cumhuriyet”, “demokratik özerklik”, “ortak vatan” talepleri başka ne anlama geliyor ki..? Bunlar hep AKP devletinin baştanberi inatla kulağını tıkadığı talepler.

Süreç... Süreç..! Nereye kadar?

“Süreç”, “ÇÖZÜME” giden yol olarak değil de çözümün önünü tıkamak için AKP devletinin kurguladığı dalaveredir! T.Erdoğan ve adamları, ”Tamam, birlik ve kardeşlik, yani biz kazandık. Buraya kadar...” diyecekleri yere kadar ÇÖZÜM’e dair hiç bir adım atmayacaklar.

Gündem

tarimiscileri-bw-cropŞu meymenetsiz başkanlık rejimi halkın gündemini oluşturuyormuş! Havuz medyasının Allahsız yaratıkları böyle diyorlar. Ne alaka?

Halkın gündeminin ne olduğunu ve ne olmadığını yazmaya kalksak sayfalar yetmez... O ucubeyi halkın talepleri arasında arayın da bulun bulabiliyorsanız. Bülent Arınç’ın bile istemediği bir şeyi halk istiyormuş...! Başkanlık sistemi ucubesi halkın en azılı düşmanlarının gündemidir. Halkın haklı taleplerini karşılamak yerine onları bastırmanın çaresi olarak Kenan Evren’den esinlenilmiş bir faşizmi getirmek isteyenlerin gündemi.

Ne var ki yalancıların mumu günün birinde mutlaka söner de demeyin. Burası Türkiye. Hiç belli olmaz..