Özgür medya saçmalığı

koza-ipek-operasyon-bw-cropFetulllah’ın gazete ve tv’lerinin mali kaynağı İpek-Koza’nın üstüne gidilince herkes “fikir özgürlüğünü” savunmaya koştu. Ne fikir özgürlüğü!.. Bırak, el koysun hükümet, kapatsın, içeri tıksın, sana mı düştü onu savunmak.

Solcu olan AKP-Fetullah kavgasında taraf olmak zorunda değildir. Baksın başının çaresine. Efendim, açıklanacak fikri mi varmış. Varsın açıklasın. Kürtler yapıyor ya, isim değiştirip aynı yayını çıkarıyorlar, bunlar da çıkarsın. Baş edemezlerse “illegal yayın” yapsınlar. Biz solcular, legal yayın imkanları bize yasaklandığında, söyleyecek fikrimizi söylemek için rutubet kokan bodrumlarda sabahlara kadar az mı hurufat dizdik. Bunlar da dizsin. PKK senelerce tv yayını yapmadı mı yurtdışından. Bunlar da gidip oralardan yapsın.

Doğan Holding’e “medya özgürlüğü!” öyle mi? Bunu savunmak akıl işi midir? Varsın el koysunlar nesi var nesi yoksa, sana zararı ne? Yesinler birbirlerini, sen de seyret. Ertuğrul Özkök’ün fikir özgürlüğünün kime ne yararı olur ki? Can güvenliklerine dokunmasınlar yeter. Onların mal güvenliğini savunmak bize mi düştü? İpek-Koza imiş. 15 yıldır bedava dağıtılan okul kitaplarını basan ve Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinin % 25’ini cebe indiren bu asalak holdingi savunmanın neresi demokratlıktır?

Demokrasi ne midir? Söylemekten çekinme: Deli deliyi görünce değneğini saklarmış. İşte gerçek demokrasi odur.