Toplumda sınıf mücadelesi yerinde sayınca ne oluyor

izmir-taseron-bw-cropToplum içiyle dışıyla çürüyor. Çöküyor. Hakan Fidan olayında varılan yerin, başta Başbakan Davutoğlu ve hükümeti dahil herkese karşı Tayyip Erdoğan’ın zaferi olarak algılanması bizatihi her türü siyasal, toplumsal, ahlaki değerin yerlerde süründüğünün kanıtıdır.

Daha ötesi, bir süredir olup bitenlere bi bakın, bu topraklarda bir süreden beri hergün en az 5 kadın yurtdaş –birkaç çocuğun anası, birilerinin gözünün nuru kız evladı, kardeşi, yakın akrabası, tanışı, dostu...– göz göre göre, inadına cinayete kurban gidiyorsa ve bu durum sanki olağan bir şeymiş gibi geçiştirilip geçiliyorsa toplumun hayat damarlarının tıkanmasına az kalmış demektir. Toplum tam tabiriyle çökmektedir.

Hapisanelerde ve sair resmi kurumlarda devlete emanet tutulan çocuklara alenen ve defaatle tecavüz vakaları almış yürümüşse; halen meriyette tutulan 12 Eylül anayasası hükümlerine göre resen ataması yapılan (seçilmemiş) İçişleri Bakanı Meclis kürsüsünde cazgır hatip pozlarında, “Ben bu anayasayı tanımıyorum! Nesini, niçün tanıyacakmışım ki!” diye efeleniyorsa; ülkenin kıdemli yargıçları “silahlı terör örgütü üyesi” isnadıyla tutuklanıyorsa; “Ben halk tarafından seçilmiş C. Başkanıyım, bildiğimi okurum, her istediğimi yaparım!” diyen bir başkası iki avucuyla birden göbeğini sıvazlayarak, “Anayasa artık bu bedene dar geliyooor!” diyorsa toplumun iler tutar hiç bir yanı kalmamıştır.

Devlet, kendilerine “hükümet” diyen bir çetenin eline geçmiştir. Fiili durum yaratılmıştır ve ne Anayasa’da ne de herhangi bir başka yasal düzenlemede yeri olan bir ara rejim herkesin gözü önünde “paşa paşa” iş görmekte, bildiğini okumaktadır.

Çetenin mensuplarını, başta “C. Başkanı” olmak üzere, hergün sabahtan akşama kadar en ağır hakaretler, hatta küfürlerle suçlamanın hiç bir anlamı, değeri, geçerliği yoktur. Her eleştiri abesle iştigaldir. Sorun çetenin varlığında ve ne yaptığında değil, ona tahammül edenlerdedir.

7 Haziranda seçim var. Ne olacak? Dananın kuyruğu mu kopacak?

Beteri olacak!

Görün bakın neler olacak!