Hayat memat

tobb-gk-bw-cropCHP olur da önümüzdeki seçim sonrasında hükümet kurar ve dediklerini yerine getirmeye koyulursa ekonomi yerle bir olur diye tutturdu AKP devletinin sözcüleri ve goygoycuları. Babacan bile çıktı konuştu.

İyi de, 13 yıldır ekonomiyi yönetip harika başarılara imza atttık diyen kimlerdi? Şu sırada TL’de devalüasyon almış başını gidiyor. Şimdiden, son bir iki aydır, yüklü bir değer kaybına uğradı. %20 civarı! Herkes soruyor, “N’olacak bu TL’nin hali?” diye. İki ay sonra genel seçim var. Sonucun ne olacağı AKP ve tüm AKperestler için hayat memat meselesi.

Ne var ki, CHP ve HDP’in seçim vaadlerinin AKP muhitinde bu kadar hazımsızlıkla karşılanmasının asıl bir başka nedeni var ki o daha da önemli. İktidar olsun diye içte ve dışta kotarılıp sahneye sürülmüş bir proje Allahmuhafaza bir sandık yenilgisini ne kadar, nasıl hazmedebilir de ayakta kalabilir? 13 yıllık AKP iktidarı 80 milyona yakın nüfusuyla Türkiye’nin insanlarına bu türden ve bu kapsamda hiç bir vaadi hiç bir surette yakıştırmıyor. Koparılan kıyametin altından, seçim vaadlerinde bu kadar ileri giden CHP ve HDP yöneticilerinin değil, asıl, ülke halkının “kendini darı ambarı”nda sanmasına geçit vermemeyi siyasette ve hayatta şiar edinmiş olan AKP zihniyeti –adıyla sanıyla MUAVİYE kafası!– başını kaldırmış sırıtıyor!

Ne diyordu küçük başbakan 2 Mayıs günü Türkiye Odalar Birliği Genel Kurulu’nda? “Asgari ücreti arttırıp işverenleri zor durumda bırakırsanız iş yerleri kapanır, kayıt dışı istihdam artar!”

Aklı buna yetiyor!