Kristal-İş Üyesi Arkadaşlarımıza ve Sendikal Kamuoyuna

kristalisKristal-İş Sendikasında, 1980’lerden bu yana sürdürdüğümüz görevlerimizden Mart 2015 itibarıyla kendi isteğimiz ve kararımızla ayrıldık. Bu bir bakıma, ertelenmiş bir kararın hayata geçirilmesi oldu.

Kristal-İş Sendikasının 2012 yılında toplanan 16. Genel Kurulu’nun ardından ayrılmaya karar vermiş ve bu kararımızı Genel başkana aktarmıştık. Genel başkanın talebi ve sendikanın önünde duran başta Topkapı fabrikasının kapatılması ve grup toplu iş sözleşmesi olmak üzere kritik meseleler nedeniyle bu kararımızı ertelemiştik. Geldiğimiz nokta itibarıyla bu erteleme süresinin daha fazla uzatılmasına gerek olmadığına karar verdik. Bu kararımızı 26 Aralık 2014 günü Genel başkan ile paylaştık ve Şubat ayı sonunda ayrılmak istediğimizi bildirdik. 16 Şubat 2015 günü dilekçelerimizi vererek sendikadaki görevlerimizden ayrıldık.

Şimdi, iyi ve kötü günde, eğitimde, sözleşmede, eylemde, grevde, direnişte, sevinçte ve kederde birlikte olduğumuz; yüreğimizle, inancımızla, bilincimizle yan yana durduğumuz; daha iyi bir yaşam mücadelesine katkı yapmaya çalıştığımız cam ve toprak işçilerine veda vakti geldi.

Hoşça kalın kardeşler!

Cam işçilerinin, her biri işçi sınıfı tarihinde yerini alan nice direnişinin, grevinin ve mücadelesinin tanığı ve bir parçası olmak bizler için her zaman bir övünç kaynağı olmaya devam edecek. Kristal-İş’te ve cam işçileriyle geçirdiğimiz uzun yılları her zaman gururla ve heyecanla hatırlayacağız. Bundan sonra da tüm emekçilerin, cam işçilerinin ve Kristal-İş Sendikasının hak ve özgürlük mücadelesinin yanında ve içinde olmaya devam edeceğiz.

İçten sevgi, selam ve dayanışma duygularımızla,

İstanbul, 9 Mart 2015

Can Şafak
Zafer Aydın
Aziz Çelik