Bal tutan parmağını yalar

eski-bakanlar-bwBu dört bakan olayında bir tuhaflık olduğunu sizler de sezmiyor musunuz? Bu kadar “Eee, n’olmuş? Bakan da oluruz, hırsız da!” havalarında insanlara emanet bir cumhuriyette mi yaşıyoruz? Öyleyse vehamet yolsuzlukta da değil, yolsuzlarda da değildir.

Siz söyleyin, nerdedir?

Bir takım paralara (tam ne kadarsa) kalk gidelim denilmiş ama ne çalınmış, ne kadar çalınmış, orası herkesin, her birimizin çözmeye âdeta bile bile yanaşmadığı bir “muamma!”

Ortada bala bulaşık parmaklar olduğu anlaşılıyor... Neye mal olursa olsun gizli kalması gereken, devlet sırrı gibi önüne ve üzerine yatılan milyonluk kol saatlerinin, çikolata kutularında altın varaklara sarılı dolarların ortaya döküldüğü kim bilir hangi devlet görevi kendilerini serbestçe savunmaktan birilerini alıkoyuyor. İşini sağdan soldan ya da yukardan talimatlarla gördüğü apaçık Meclis soruşturma komisyonunun Meclis işini AKP gündemine indirgeyerek Yüce Divan kararı almamış olması da, belli ki, suçlananlar arasında damarına basılınca ne yapacağı belli olmayan değil, pekala bilinen delibozukların yer alıyor olmasındandır.

Dört muhterem yolsuzluk şüphelisinin parmaklarını yalama hevesinin AKP devletine maliyetinin bugüne kadar olduğuyla kalmayacağı anlaşılıyor.