Terminatörler

akdogan-arinc-bw-cropAllah için, şu Yalçın Akdoğan adındaki yeni Başbakan (ya da C.Başkanı) yardımcısı hayatında ne zaman, nasıl ve ne içün mağdur oldu dersiniz? Bakışlarında, davranışında, peynir tulumu gibi sağlıklı görünüşünde, kariyer çizelgesinde öyle bir iz mi var?

Bu tipler kendi kafalarındaki “Yeni Türkiye”nin YENİ adamları: Maddiyata tapan, maddiyatla yatıp kalkan,kendilerini ve geleceklerini maddiyata adamış terminatörler! Ülkenin geleceği ve ülke insanları için öngördükleri vizyon: Dünyanın en büyük hava alanı, bin bir tane HES’den oluşan enerji şebekesi, Kazdağları’nı siyanürle soyup sovana çevirecek altın madenleri, adım başı bir nükleer santral... Ülkeyi ve ülke insanını kendilerine benzetecekler! Yeni Türkiye’nin yeni AKP’lileri. (İçlerinde en efendi görünüşlü Numan Kurtulmuş gibi, iki yıl öncesine kadar siyaset literatürünün en ağır küfürleriyle andığı bir partide bugün en üst makama oturmaya heveslenen kemiksiz, yaşı gelmeden yavşamış tipler var!)

Bülent Arınç boş bulundu, bunlara “yeni yetmeler” diyerek kendini ters köşeye şimdiden mahkum etti! Sonra ne oldu? Ahı gitti vahı kaldı!

Sesi bir günde yaşlandı...

Tayyip Erdoğan’ın da sonu bunların elinden olacak.

Fazla gecikmeyecek…