Hangisi?

petrol-bw-cropDiyarbakır’ın yeni belediye başkanı Gülten Kışanak Kürdistan topraklarından elde edilen petrol gelirinden Diyarbakır belediyesi ve bölge halkı için kullanılmak üzere pay istedi diye kıyameti koparanlara:

Öyle olmasın da her şey tek merkezden –tek devlet, tek millet, tek bayrak adına– Ankara’da Tayyip Erdoğan türünden başbakanlar ya da Başkan efendiler ve onların adamları gibi “seçilmiş” ya da atanmışlarca mı karara bağlanmalı? Batman petrolü gelirinden Diyarbakır ve bölge halkı için ayrılması istenen pay öyle yapılmayıp da sözgelimi kuzey İstanbul ormanlarının üstü on metre taşlık ve betonla kaplanarak yapılacak fuzuli hava alanının hafriyat işine mi harcansın? AKP yandaşı büyüklü küçüklü şirketlerin kasalarına devasa kamyonlar dolusu zenginlikler mi taşınsın? Bunu mu istiyorsunuz? Böylesi daha mı doğru? Niçün daha doğru?

Bunu açıkça söyleyin de bin yıllık kardeşlikten, birlik ve beraberlikten ne anladığınız ve tek devlet,tek millet, tek bayrak lafının Türkiye toprakları üzerinde neye ve kimlere yaradığı daha iyi görülsün.