AKP şeflerinde kadına kıyafet serbestliği

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan 'Ne Var Ne Yok' programına konuk olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, kılık kıyafet konusunda kendilerine yöneltilen eleştirileri kabul etmediklerini belirtti.

Bu açıklamanın ardından, sunuculardan dert yanan Çelik, "Dün bir kanaldaki yarışma programında sunucu öyle bir kıyafet giymiş ki, olmaz bu yani. Kimseye karıştığımız yok, ama çok aşırı. Dünyada da kabul edilemez" dedi. Çelik'in bu sözleriyle hangi sunucuyu eleştirdiği tartışma konusu oldu. Ancak çok geçmeden olayın iç yüzü ortaya çıktı.

Hüseyin Çelik'in "uygunsuz kıyafet" açıklamasının ardından yapımcı şirketin sahiplerinden Haluk Şirin, Hüseyin Çelik'in sözleri ile ilgili ve sunucu Gözde Kansu'nun programa devam edip etmeyeceği konusunda konuştu.

"Sayın Hüseyin Çelik'in yapmış olduğu eleştiriler bizim programı işaret ediyor. Sunucumuz Gözde Kansu'nun ilk bölümde giymiş olduğu kıyafeti Sayın Çelik'in bahsettiği gibi biraz abartılı, gözümüzden kaçmış. Gözde'ye profilden baktığınızda kıyafeti tamamdır gibi görünüyor ama probleme önden baktığınızda daha belli oluyor, kıyafet biraz açık, sayın Çelik haklı. Bundan sonraki çekimler için kıyafetlere daha dikkat edeceğiz. Gözde Kansu ile şu an için bir ayrılık söz konusu değildir." açıklaması yaptı.

Gözde Kansu programın sunuculuğundan alındı.

AKP Gen. Bşk. Yrd. Çelik'in genel başkanı kadının kıyafet özgürlüğünü kamu kuruluşlarında tesettür serbestliğiyle savunurken, bir eğlence-yarışma programına yasakçılıkları onların özgürlükten ne anladıklarını –ve erkek egemen/maço/maganda zihniyetlerini– ortaya koyuyordu.