İnşallah!

ince-mitingde-bw-crMuharrem İnce, “Allahın izni ve halkımın isteğiyle C.Başkanı olursam…” diyor. Olamazsa Allah izin vermemiş olacak ve siyasette İslami hurafe biraz daha güçlenecek.

İslamcılığın siyasette para etmesinin müsebbibi son kuşak CHP’lilerdir. “Elhamdülillah, biz de müslümanız” demeden siyasi polemiğe girmekten kaçınmaları, liberalliklerini bununla ispatlamaya çalışmaları siyasi İslamın kendine alan açmasına yardım etmiştir.

Oysa bu genç kuşak CHP’lilerin ataları ateist idi. İslamcılara zerre kadar ödün vermemiş, işlerine yarar gördükleri oranda onları kullanmışlardı. Liberallikleri ise Muharrem İnce’deki halk yalakalığına hiç benzememişti, “inanç özgürlüğü” kapsamındaydı ve aslında İslamcılara indirilmiş okkalı bir tokattı.

“Dine özgürlük!” demeleri dinin hakkından gelmek içindi. Liberalliğin bu demek olduğunu İttihatçılar ve “Mustafa Kemalistler” Fransızcasından çevirtip öğrenmişlerdi.

AKP’nin hakkından gelmek için Muharrem İnce gibilerinin ve genç kuşak “Mustafa Kemalistler”in daha çok mürekkep yalamaları gerekiyor.