Hırsızlığın referandumu

chp-afis-bw-crAdalet Bakanı Bekir Bozdağ söyledi: “Erdoğan’ı siyasetten çekin, istikrar kalmaz.”

Doğru söylemiştir. AKP siyaset değil, ‘A.Ş.’dir. AKP’nin her günü bir şirket kongresidir. Her gün ortaklarına ‘kâr payı’ dağıtmak zorundadır.

Ancak şirket kârı hisse oranlarına göre dağıtıldığı için bazı ortaklar kendi holding ve şirketlerini çeviremez hale gelmişlerdir. Şirket sayın Erdoğan üzerine tescil edilmiştir. Erdoğan siyasetten gitsin –Bozdağ’ın dediği üzere– ortada AKP A.Ş. diye bir şey kalmayacaktır.

Ama başka çare yok, ne kadar kâr, o kadar kâr payı. Bu nedenle AKP A.Ş.’nin içi kaynamaktadır. Erdoğan, partisi içindeki FETÖ canavarına karşı ölüm kalım savaşı vermektedir. Savaş iktidar (para) içindir. Anayasa değişikliği referandumu AKP A.Ş. içindeki Erdoğancıların sarsılan egemenliğini pekiştirmek için yapılmaktadır. Kavganın “devlet kavgası”ymış gibi gözükmesi, devletin tapusunun AKP A.Ş üzerine geçirilmiş olması nedeniyledir.

Hayırcılar, konusuz ve kokusuz bir referandum kampanyası yürütmektedirler. Kürtlerin sırtından bir evet-hayır kavgası yürümektedir. Oysa seçmen –sadaka cinsinden bile olsa– para beklemektedir. AKP’ye akan birkaç yüz milyar dolar orada şahsileştirildiği için millete koklatılacak para kalmamıştır. Sayın Erdoğan’ın deyişi ile ‘pompanın suyu’ bitmiştir.

Referandum kampanyasına yeni bir renk katmak ve hayırcıları motive etmek için bu konu güncellenmelidir. Bu memlekette bir ‘17-25 Aralık’ deşifrasyonu yaşanmıştır. Belgelidir. Görüntülüdür. Renkli çekimdir. CHP’nin arşivinde 17-25 Aralık belgelerini koyacak yer kalmamıştır. HDP’li ve MHP’li hayırcıların da elinde canlı çekim bu hırsızlık belgeleri fazlasıyla bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyet tarihinin bu en büyük hırsızlığının referandum konusu haline getirilmesinin vakti gelmiştir. Türkiye önümüzdeki otuz gün sabah akşam bu hırsızlık olayını keyifle konuşacaktır. Niye kimsenin aklına gelmemiştir. Siyasetin PARA yanı konuşulmazsa, konuşulana siyaset denir mi?

Niçin hayır?:

“HIRSIZLIĞA HAYIR!”