Necmiye Alpay “bölücü” imiş!

necmiye-alpay2-bw-crKızılcık dergisi yazarlarımızdan Necmiye Alpay, Özgür Gündem gazetesi yayın danışma kurulu üyeliğinden tutuklandı. Tutuklayan hâkim bilir ki, dergi veya gazetelerin yayın danışma kurulları  göstermeliktir, prestij amacıyla ünlü isimlerden onay alınarak yayın künyesine geçirilir, ne danışan vardır bu kurul üyelerine, ne de fikrini soran.

Necmiye Alpay hakkında bilgi almak isteyen hâkim eğer gerçek hâkim ise savcının fezlekesine değil, internete bakar ve gerçeği görür. Necmiye Alpay komünisttir, komünistten bölücü olmaz. Komünistler ülkeleri ve yerküreyi birleştiren ve bir dünya toplumunu hedefleyen bir vizyona sahip, enternasyonalistlerdir.

İnternetten baktık: “Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Necmiye Alpay doktorasını Paris Nanterre Üniversitesi’nde uluslararası iktisat alanında yaptı. Kısa süreli öğretim üyelikleri dışında, çevirmen, dil danışmanı ve yazar olarak çalışan Alpay, 2001-2011 yılları arasında Radikal gazetesinde yazdı. Mart 2008 tarihinde Milliyet gazetesinin aylık Kitap ekinde başladığı şiir konulu yazılarını sürdürüyor. Dilbilimci Alpay 12 Eylül 1980 askeri darbesi sonrası 35 yaşındayken girdiği Mamak Cezaevi’nde 3 yıl kalmıştı.”

OHAL’i MOHAL’i boşverin, yapılan tutuklamaların tümü planlı özgürlük gasbıdır, hukuk değildir.