‘Savaş’ var!

ordu-suriyede-bw-crC. Başkanı Erdoğan PKK, PYD, YPG, IŞİD’i aynı kefeye koydu, “terör örgütü” olarak niteledi ve Türkiye’nin savaşacağı “düşmanlar” olarak ilan etti.

Hükümet bu tanımlamayı ve ima ettiği savaş politikasını benimsedi.

Bir terslik var, herkesin dikkatini çekti.

PYD ile IŞİD birbiriyle savaşıyor.

PKK hem Irak’ta hem Suriye’de IŞİD ile savaş halinde.

O halde PKK+PYD IŞİD’le birleşip Türkiye’ye karşı savaşamazlar.

Amaçları farklı, birlikte olamazlar…

Bu şüphesini dile getirenler tehdit edildiler.

PKK+PYD ile IŞİD işbirliği “sağlandı!” ve Türk ordusu Suriye’ye girdi.

ABD Dışişleri Bakanı açıkladı; “IŞİD temizleninceye kadar Türk ordusu Suriye’de kalacak.”

Böylece, PKK+PYD ile IŞİD işbirliği propagandasının sebebi anlaşıldı.

***

Tarihte hiçbir iktidar Erdoğan ve AKP iktidarı kadar “darbe”ye maruz kalmamıştır.

Ergenekon, Balyoz, Ayışığı, Sauna, Casusluk, 17/25 Aralık, FETÖ ve adını sayamadığımız daha onlarca “darbe teşebbüsü” yapıldı. Her nedense bütün bu darbeler başarısız oldu. Bütün bu başarısız darbelerin hasılasını ise Erdoğan ve AKP iktidarı topladı.

Olabilir, olmaz diye bir şey yok. Meyve veren ağaç taşlanır, darbeler de meyve verebilir. Fakat bu son “Kılıçdaroğlu suikasti” AKP’nin donunu düşürdü, şeyi göründü. Ne demek Kılıçdaroğlu’na suikast! Üstelik Artvin’de. Hem de PKK yapmış. Efkan Ala söyledi. “Dev-Yol yapmış” deseydi belki daha az gülünürdü. Elbette diğer hepsi gibi, bu da “başarısız”! Bu da AKP’ye yapılmış bir suikast. Ha AKP olmuş ha CHP, ne farkederki?

***

Bütün bunlar olurken Türk ordusu Suriye’ye girdi. Türkiye savaşa girdi. Sayın C. Başkanı Erdoğan’dan istenen ve Erdoğan’ın en çok istediği oldu. Bütün dünyanın istediği bu idi zaten. IŞİD’in Suriye’den çıkarılması. Bu gidişte Şam’da namaz kılmak yok, gelen şehitlerin namazı kılınacak. Fetö’den ayıklanan TSK’nın daha da güçlendiği, Suriye’de taş üstünde taş bırakmamakla kanıtlanacak. Esad bile şaşıracak, “bana biraz insan kalsın” diye, Türkiye’ye yalvaracak. “Yeni bir Türkiye” göreceğiz, bizim de tesellimiz bu olacak.

Herkes aklını başına toplasın, Türk ordusunu geri çağırsın. Savaşı sadece “Halk”lar önler.