DAİŞ-YPG-PKK

mkemal-mecliste15 Temmuz suikastının boy hedefi C. Başkanı Erdoğan’ın öncülüğünde kurulan Millî Mutabakat Hükümeti (AKP+CHP+MHP) kendini tanımlamak için yeni bir düşman yarattı: IŞİD-PKK-YPG ittifakı. Üçü birlikte ve ABD’nin güdümünde Türkiye’yi bölecek ve Türkiye Cumhuriyeti’ni tarihe gömecekler.

Bu nedenle Millî Mutabakat Hükümeti’ni Mustafa Kemal’in 1920’de kurduğu Ankara Hükümeti olarak algılamamız isteniyor. M. Kemal aşağı, M. Kemal yukarı saldırısı altındayız.

Madem zaman ve şartlar aynı 1920’deki gibidir, o zaman gelin 1920’de M. Kemal’in düşündüğü gibi düşünelim. Anayasa yapmak için de anlaştınız ve devleti yeniden kuracaksınız, 1920’deki gibi kuralım.

Demirtaş hatırlattı, “1921 Anayasası” başlamak için iyi bir çıkış noktası olabilir. Adem-i Merkeziyetçilik yani. Yani Türkler+ Kürtler hikâyesi.

Fakat 2016 yılı Türk Millî Mutabakat Hükümeti akıllı bir hükümet. Yeni devleti Kürtlersiz kuracak. Şuuraltını bir biçimde açığa vuruyor. Siyasi harita ile oynuyor. Hakkâri ve Şırnak’ı il olmaktan çıkarma teşebbüsü bu nedenle idi. Yakın zamanda duyacağından korktuğu; “Türkiye Hakkâri ve Şırnak vilayetlerini kaybetti” haberi dünya ajanslarına bu şekilde değil de; “Türkiye Hakkâri ve Şırnak ilçelerini kaybetti” biçiminde düşsün istediği için aklına getirdi o düzenlemeyi. Sonra kendine geldi, erken olduğunu düşündü ve erteledi.

Millî Mutabakat Hükümeti yanlış düşünüyor. IŞİD+YPG+PKK ittifakı çok büyük bir düşman olur. Asla önlenemez. PKK ile 40 yıldır başa çıkılamadı, IŞİD+YPG+PKK ittifakı ile nasıl başa çıkılır.

Türkiye’de her şey çığırından çıktı. Siyasetin tarihle ve gerçekle bağı koptu. Şizofrenik bir nöbet yaşanıyor. Herkes kendini çimdiklesin ve uyansın.

Ergenekon ve Balyoz’un rövanşı yaşanıyor fakat Fetullah Gülen gibi bir gariban vaizin sırtından.

Herkesin herkesle göreceği bir hesabı vardır ve böyle giderse kaosa gider.

Gitmesin. Millî Mutabakat Hükümeti, DAİŞ’le, YPG ile, PKK ile uzlaşmanın yollarını kendi aramasın, ama buna muktedir olanlar var, onlardan rica etsin.

Öneri iyi niyetle yapılmıştır, çocuklar ölmesin diye yapılmıştır.

23 Ağustos 2016'da yazıldı.