Bu günleri unutmayın

Maalesef. Ne yazık ki: " Allah bu günleri de gösterdi."

12 Haziran 2016 Pazar günü HDK/HDP’liler ve daha da çok sosyalist geçmişi olan tanıdıklarımız pratik politik bir eylem örgütlediler. Yaptıkları işe de "Kadıköy'de savaşa karşı barışın sofrasında buluştuk" diyerek Kadıköy Bahariye caddesi kaldırımlarında yerlere kağıtlar üzerine serdikleri yiyecekleri ile ORUÇLARINI AÇTILAR.

Elinizi vicdanınıza koyun. Son aylarda olan biteni biraz olsun kavramak bile böylesi bir pratiği reddetmeyi gerektirir. Hele bunu yapanların çoğunun sosyalist/ateist olduğu ve oruç tutmadığı biliniyorsa… Siz kimi kandırıyorsunuz? Ve daha feci olanı ise, yaptıkları işi dayandırdıkları gerekçe:

"Önemli olan oruç ve ramazan değil… Her türlü ritüeli devrimci amaçlar doğrultusunda egemen sınıflara karşı kullanmak ve onların elinden bu silahı almak; bu da devrimci bir görevdir. İnsanları evinden çıkarıp dayanışma ruhunu örmek de önemli."

1. Önemli olan oruç ve ramazan değil diyor, ama  iftar saatinde barış sofrası kurarak orucunu açıyor.

2. Sosyalist her ritüeli kullanmaz, Makyavelist olmaz.

3. Egemen sınıfların silahını elinden almak dediği ise daha da gülünç. Yani yeni bir din mi icat edilecek? Din bir üstyapı kurumudur ve ancak altyapının değişimi ile değiştirilebilir. Devrim yapmadan bu iş nasıl yapılacaktır?

4. “İnsanları evinden çıkarmak” ve “dayanışma ruhu” yaklaşımı daha da komik. Bu konuda daha yaratıcı olmakta fayda var. Örneğin fitre, zekât işlerine bulaşma, kurban derisi toplama, aşevi açma gibi bir sürü dayanışma işleri var.

Neyse;

Bütün bunları tabi ki BARIŞ için yapıyorlar. Ne güzel; 30 Ramazan barış sofrası kurarsak acaba barış gelir mi? Bu kafayla onlara göre gelir mi, gelir. Ruh çağırmak bile bu yapılanın yanında masum kalır.

Yazık. Kitaplar boşuna yazılmış. Bunca insanımız boşuna ölmüş. Toplamda binlerce yıl hapishanelerde boşuna yatılmış ve yatılıyor. Bütün bu işleri yapan veya bulaşan sosyalistleri "İMANA DAVET EDİYORUM!"

Ustalarımızın mezarlarında kemiklerini sızlatmayın diyorum.