HDP kapatılacak

hdp-secim-bw-cropHDP 7 Haziran seçimlerinde sadece AKP iktidarını sarsmakla kalmadı, Türkiye’nin bazı varsayımlarını da yıktı. Bu nedenle Türk devleti HDP ‘yi ortadan kaldırmak için hazırladığı planı devreye soktu. Besbelli ki HDP’nin legalitesini sona erdirmek istiyorlar.

Hükümet HDP’yi kapattıracak yargı mekanizmasını harekete geçirmek için partiye abuk sabuk suçlamalar yöneltiyor. HDP “devlet terörü”ne karşı çıktığı için “teröre yandaş” ilan ediliyor. Canını kurtarmak için evinin bodrum katına saklanan Kürt çocuklarını “hendek savaşçıları” ilan ettikten sonra bu çocuklara bir damla su ikram edenleri “vatan hainliği” ile suçluyor.

Medya’nın yayınlarına da el konuldu. HDP’ye “meşru muhalefet” gözüyle bakanların kulakları çekildi. HDP istediği kadar “birlik “ desin, Erdoğan ile birlik olmadığı için boynuna “bölücü” yaftası geçirildi. Bu o kadar baskınca, şiddetlice, panik halinde yapıldı ki, HDP’den kurtulmak, Türkiye’yi, Türk devletini ve cumhuriyetini kurtarmak haline getirildi. CHP’si MHP’si Türkiyeyi kurtarma savaşını başlattılar. Tertip edilmiş bir “uçak vakası”ndan sonra kendisi yalvar yakar görüşmek istediği fakat reddedildiği halde, Moskova’ya gidip Lavrov’la görüştü diye Selahattin Demirtaş “düşmanla işbirliği” yapmakla suçlandı.

Bu yapılanları aklınız almıyor değil mi? “Bu kadarı da olmaz artık” diyorsunuz, öyle mi? Şaşılacak hiç bir şey yok. AKP devletinin tekerine çomak soktu ya, şimdi artık HDP”yi kapatmamak vatana ihanet olur!